Przemek Pohrybieniuk nowym prezesem Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
Współtwórca programu „Podziel się posiłkiem”, jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce przedsięwzięć społecznych, od marca będzie kierował instytucją, która opiekuje się kliniką „Przylądek Nadziei”. Najnowocześniejszym w Polsce szpitalem dla dzieci chorych na raka.
2018-12-17, 15:31

Współtwórca programu „Podziel się posiłkiem”, jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce przedsięwzięć społecznych, od marca będzie kierował instytucją, która opiekuje się kliniką „Przylądek Nadziei”. Najnowocześniejszym w Polsce szpitalem dla dzieci chorych na raka. - Rozwiniemy współpracę międzynarodową: naukową, medyczną, społeczną i profesjonalną – zapowiada Przemek Pohrybieniuk. Planuje także tworzenie programów partnerskich z biznesem.

Stery instytucji, która od ponad 27 lat finansuje leczenie dzieci chorych na raka z całej Polski, Przemek Pohrybieniuk przejmie 1 marca 2019 roku. Informacja o powołaniu go do zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” została ogłoszona podczas Gali Zwycięzców we Wrocławiu. Największego w Polsce spotkania osób wyleczonych z choroby nowotworowej.

- Fundacja podejmuje nowe wyzwania i nowe projekty. Zależy nam bardzo, aby dotychczasowe osiągnięcia Fundacji i lekarzy skupionych w Przylądku Nadziei były dostrzegane i rozwijane poza granicami naszego kraju. Chcemy włączyć się w światowe badania, dlatego potrzebujemy osób , które doskonale znają międzynarodowe korporacje oraz realizowały w nich społecznie odpowiedzialne projekty. Doświadczenie pana Przemka Pohrybieniuka jest więc w tym wypadku bezcenne. To idealna osoba na stanowisko prezesa zarządu - mówi Grzegorz Dzik, przewodniczący Rady Fundacji.

Przemek Pohrybieniuk to znana postać w polskim biznesie i w środowisku organizacji społecznych. Był członkiem zarządu Danone, szefem ACCA w Polsce i w Krajach Bałtyckich - międzynarodowej organizacji kształcącej ekspertów z branży finansowej; dyrektorem marketingu, komunikacji oraz relacji zewnętrznych w czołowych międzynarodowych firmach doradczych i prawnych.

Ma również duże doświadczenie w działalności charytatywnej. Był wiceprezesem Forum Odpowiedzialnego Biznesu i współtworzył ruch Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Polsce. Będąc w Danone kierował zespołem, który stworzył jeden z najbardziej znanych w Polsce programów społecznych – „Podziel się posiłkiem” (w bliskiej współpracy z Bankami Żywności) oraz wprowadził na rynek pierwszy w Europie produkt użyteczny społecznie „Mleczny Start” (we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka, Biedronką i Maspexem).

- Powołanie na stanowisko prezesa Fundacji to dla mnie to wielki zaszczyt i zobowiązanie. Po prawie 25 latach pracy w biznesie zdecydowałem się na objęcie roli szefa jednej z czołowych instytucji dobroczynnych w Polsce, jaką jest Fundacja. W tej roli wykorzystam moje doświadczenie z budowania ogólnopolskich programów łączących biznes i sferę społeczną, a które przynosiły konkretne rezultaty i miały pozytywny wpływ na społeczeństwo. Obok doświadczenia wniosę myślenie strategiczne, kreatywność i filozofię współtworzenia przedsięwzięć wraz z partnerami z różnych sektorów – zapowiada Przemek Pohrybieniuk.

Nowy prezes chce skupić się na wzmacnianiu marki Fundacji i Kliniki w Polsce i na świecie, rozwoju programów badawczych i naukowych, poszukiwaniu nowych funduszy na badania oraz na rozwoju kadry medycznej Kliniki. Tak, by jak najlepiej wspierać Przylądek Nadziei i jego pacjentów.

- Rozwiniemy współpracę międzynarodową: naukową, medyczną, społeczną i profesjonalną. Wspólnie z biznesem stworzymy programy partnerskie i zaangażowania pracowników firm w misję Fundacji. Sprawimy, że Klinika Mentalna będzie wzorcem opieki psychologicznej dla innych ośrodków. Będziemy skutecznie szukać środków finansowych na istniejące i nowe programy Kliniki w Polsce i na świecie – mówi Przemek Pohrybieniuk. - Moje zobowiązanie to przewodzenie wspaniałej organizacji w realizacji misji niesienia pomocy. Niesienia jej we współpracy z ekosystemem, którego częścią jest Fundacja – a w nim, m.in. są Rada i pracownicy Fundacji, pracownicy Kliniki, Szpitala Uniwersyteckiego, Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, pacjenci i ich rodziny, władze samorządowych i publiczne, darczyńcy, wolontariusze, firmy i przyjaciele. To od naszej woli i działania zależy jak będziemy rozwijać to dobro, które nam powierzono. Bardzo liczę, że wspólnie sięgniemy tam, gdzie dzisiaj nawet nie wiemy, że to możliwe.


***
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 27 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

KONTAKT / AUTOR
Bartłomiej Dwornik
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.